Aktiviteter

desember 2017
ma ti on to fr
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Flere aktiviteter

Prøveresultater 2013

Skrevet av Bettina Bruvik den 05.01.2014

 

27.10.13

NBF sporprøve klasse D

NBF sporprøve klasse A


26.10.13

NBF sporprøve klasse D

I klasse D var det 4 ekvipasjer som stilte til start:

Lars Kvamstad m/Falkøens Cina
Ann Kristin Svela m/Fasskoleys Mermaid
Bente Kittelsen Pedersen m/Nobelflats Kenai
Marthe Sjølyst m/Lindjax Introducing Action

 

  Poengfordeling: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 70  20 230 320  
1 Ann Kristin Svela m/Fasskoleys Mermaid 70 16 171 257 Opprykk!
2 Lars Kvamstad 70 I.G. 178 248 Opprykk!
3 Marthe Sjølyst m/Action 63 I.G. 178 241 Opprykk!
4 Bente K. Pedersen m/Nobelflats Kenai 63 I.G, 150 213 Godkjent


NBF sporprøve klasse A

I klasse A var det 10 ekvipasjer som stilte til start:

 

01.06.13

NBF sporprøve klasse D

I klasse D var det 1 ekvipasje som stilte til start:

Kari Strædet m/Ulvehiets Ailo

 

  Poengfordeling: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 70 20 230 320  
1 Mari Strædet m/Ailo 63 20 202 285 Opprykk!


NBF sporprøve klasse C

I klasse C var det 2 ekvipasjer som stilte til start: 

Sofie Holm m/Qstus Aron
Mariann Henriksen m/Woodshine Nemesis

 

  Poengfordeling: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 40 300 600  
- Sofie Holm m/Aron I.G 20 50 115,5 I.G
- Mariann Henriksen m/Nemi I.G 34 140,5 220 I.G


NBF sporprøve klasse B

I klasse B var det 2 ekvipasjer som stilte til start:

Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala
Ellen Felker m/Bocopies Abby

 

  Poengfordeling: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 60 280 600  
1 Ellen Felker m/Abby 239 42 179 460 Godkjent
2 Cato Sletten m/Cleo 201 54 197,5 452,5 Godkjent


NBF sporprøve klasse A

I klasse A var det 6 ekvipasjer som stilte til start:

Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly
Liv Lund m/Tunevannets Mai
Tore Hinna m/Brandfjellets Mizzie
Odd Arvid Watne m/Embla Des Plaines de Thierache
Marit Breivik m/Modesty Blaze
Inger Lise Gundersen m/Ariens Zara

 

  Poengfordeling: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 290 60 300 650  
1 Odd Arvid Watne m/Embla 269 54 247 570 CERT
2 Bernt Hinna m/Molly 248 57 264,5 569,5 CERT
3 Liv Lund m/Mai 245 45 256,5 546,5 Godkjent
4 Inger Lise Gundersen m/Zara 248 45 221 514 Godkjent
5 Tore Hinna m/Mizzie 206 I.G 231,5 437,5 Godkjent
6 Marit Breivik m/Modesty 76 60 214 350 I.G.


27.04.13

NBF sporprøve klasse C

I klasse C var det 2 ekvipasjer som stilte til start:

Sofie Holm m/Qstus Aron
Linda Runde m/Show Them The World Is Not Enough (Engelsk Springer Spaniel)

 

  Poengfordeling: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 40 300 600  
1 Sofie Holm m/Qstus Aron 249,5 38 185,5 473 Godkjent
2 Linda Runde m/Show Them 230,5 I.G 222 452,5 Opprykk!

 

NBF sporprøve klasse B

I klasse B var det 3 ekvipasjer som stilte til start:

Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala
Ellen Felker m/Bocopies Abby
Ingunn Hognestad m/Wirabruks Chaki

 

  Poengfordeling: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 60 280 600  
1 Cato Sletten m/Cleo 220 51 200,5 471,5 Godkjent
2 Ellen Felker m/Abby 235,5 51 184 470,5 Godkjent
3 Ingunn Hognesatd m/Chaki - - - - Brutt

 

NBF sporprøve klasse A

I klasse A var det 5 ekvipasjer som stilte til start:

 

Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly
Liv Lund m/Tunevannet Mai
Tore Hinna m/Brandfjellets Mizzie
Sten Skogli m/Hedeforsens Ia
Siwi Endresen m/Brakeless Abra Kadabra

 

  Poengfordeling: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 290 60 300 650  
1 Liv Lund m/Mai 244 54 262 560 CERT
2 Bernt Hinna m/Molly 248 39 239,5 526,5 Godkjent
3 Siwi Endresen m/Brakeless Abra Kadabra 199 54 262,5 515,5 Godkjent
4 Sten Skogli m/Ia 224 54 237 515 Godkjent
5 Tore Hinna m/Mizzie 266 54 183,5 503,5 Godkjent

 

07.04.13

NBF sporprøve klasse D

I klasse D var det 1 ekvipasje som stilte til start:

Annika Berglund m/Miss Magoos Biggan (Australsk Kelpie)

 

  Poengfordeling Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 70 20 230 320  
1 Annika Berglund m/Miss Magoos Biggan 66,5 19 191 276,5 Opprykk!

 

NBF sporprøve klasse C

I klasse C var det 3 ekvipasjer som stilte til start:

 

Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala (Malinois)
Morten Hansen m/Harrax av Oddvarg
Kari Strædet m/Radiant Star's Amazing Aslan (Leonberger)

 

  Poengfordeling: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 40 300 600  
1 Kari Strædet m/Radiant Star's Amazing Aslan  220 30 246,5 496,5 Opprykk!
2 Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala  220  I.G  256 476   Opprykk!
3  Morten Hansen m/Harrax av Oddvarg  218,5  34  214  466,5  Opprykk!

 

NBF sporprøve klasse B

I klasse B var det to ekvipasjer som stilte til start:

Anita Helgesen m/Kiæråsens Zeppo
Ellen Felker m/Bocopie's Abby

 

  Poengoversikt: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 60 280 600  
1 Anita Helgesen m/Kiæråsens Zeppo 239 51 187,5 477,5 Godkjent
- Ellen Felker m/Bocopie's Abby - - - - Brutt

 

NBF sporprøve klasse A

I klasse A var det 9 ekvipasjer som stilte til start:

Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly
Odd Arvid Watne m/Embla Des Paines De Thierache (Malinois)
Tore Hinna m/Brandfjellets Mizzie
Sten Skogli m/Hedforsens Ia
Inger Lise Gundersen m/Ariens Zara
Liv Lund m/Tunevannets Mai (BC)
Marit Breivik m/Modesty Blaise (BC)
Siwi Endresen m/Brakeless Abra Kadabra (Malinois)
Christine Mikkelsen m/Sunnantorps Just Like A Wolf (Hvit Gjeterhund)

 

  Poengfordeling Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max poeng: 290 60  300 650  
1 Liv Lund m/Tunevannets Mai 290 60 271,5 621,5 CERT!
2 Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly 266 54 261,5 581,5 Godkjent
3 Sten Skogli m/Hedeforsens Ia 269 48 242,5 559,5 Godkjent
4 Siwi Endresen m/Brakeless Abra Kadabra 290 54 212 556 Godkjent
5 Inger Lise Gundersen m/Ariens Zara 290 60 190,5 540,5 Godkjent
6 Tore Hinna m/Brandfjellets Mizzie 248 60 207,5 515,5 Godkjent
7 Odd Arvid Watne m/Embla Des Plaines De Thierache 245 54 215 514 Godkjent
8 Marit Breivik m/Modesty Blaise 224 60 186 470 Godkjent
9 Christine Mikkelsen m/Sunnantorps Just Like A Wolf - - - - Brutt

 

06.04.13 

NBF sporprøve klasse D

I klasse D var det 2 ekvipasjer som stilte til start:

Linda Runde m/Show Them the World is Not Enoiugh (Springer Spaniel)
Annika Berglund m/Miss Magoos Biggan (Australsk Kelpie)

 

  Poengoversikt: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 70 20 230 320  
1 Annika Berglund m/Miss Magoos Biggan 56 19 197 272 Opprykk!
2 Linda Runde m/Show Them the World is Not Enough 63 I.G. 167 230 Opprykk!

 

NBF sporprøve klasse C

I klasse C var 3 ekvipasjer som stilte til start:

Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala (Malinois)
Morten Hansen m/Harrax av Oddvarg
Kari Strædet m/Radiant Star's Amazing Aslan (Leonberger)

 

  Poengoversikt: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 40 300 600  
1 Kari Strædet m/Radiant Stars Amazing Aslan 152 36 261,5 509 Opprykk!
2 Morten Hansen m/Harrax av Oddvarg 190 38 217,5 491 Opprykk!
3 Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala 133 38 245,5 486,5 Opprykk!

 

NBF sporprøve klasse B

I klasse B var det 3 ekvipasjer som stilte til start:

Anita Helgesen m/Kiæråsens Zeppo (Border Collie)
Ellen Felker m/Bocopies Abby (Australsk Kelpie)
Ingunn Hognestad m/Wirabruks Chaki (Maliois)

 

  Poengoversikt: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 260 60 280 600  
- Anita Helgesen m/Kiæråsens Zeppo I.G 54 227,5 323,5 Ikke Godkjent
- Ellen Felker m/Bocopies Abby I.G I.G - 70 Ikke Godkjent
- Ingunn Hognestad m/Wirabruks Chaki I.G I.G 155 200,5 Ikke Godkjent

 

NBF sporprøve klasse A

I klasse A var det 9 ekvipasjer som stilte til start:

 

Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly
Odd Arvid Watne m/Embla Des Plaines De Thierache (Malinois)
Tore Hinna m/Brandfjellets Mizzie
Sten Skogli m/Hedeforsens Ia
Inger Lise Gundersen m/Ariens Zara
Liv Lund m/Tunevannets Mai (Border Collie)
Marit Brevik m/Modesty Blaze (Border Collie)
Siwi Endresen m/Brakeless Abra Kadabra (Malinois)
Christine Mikkelsen m/Sunnantorps Just Like A Wolf (Hvit Gjeterhund)

 

  Poengfordeling: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max Poeng: 290 60 300 650  
1 Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly 189 54 254 577 CERT!
2 Inger Lise Gundersen m/Ariens Zara 189 57 225 539  
3 Liv Lund m/Tunevannets Mai 126 45 215 466  
- Odd Arvid Watne m/"Embla" I.G I.G BRUTT - Ikke Godkjent
- Tore Hinna m/Brandfjellets Mizzie 105 I.G BRUTT - Ikke Godkjent
- Sten Skogli m/Hedeforsens Ia I.G I.G BRUTT - Ikke Godkjent
- Marit Brevik m/Modesty Blaze I.G I.G BRUTT - Ikke Godkjent
- Siwi Endresen m/Brakeless Abra Kadabra I.G 57 223 320 Ikke Godkjent
- Christine Mikkelsen m/Sunnantorps Just Like a Wolf I.G I.G BRUTT - Ikke Godkjent

 

24.03.13

Søndag 24. mars ble det avholdt NBF-konkurranse i rundering på Sviland. 

I klasse A var det 7 ekvipasjer som stilte til start:

Bernt B. Hinna m/Brandfjellets Molly
Henning Hysing m/Ace of Spades
Ellen Felker m/Bocopies Abby
Gerd Hallingby m/Solsvingens Coretto
Svein Frantzen m/Blacknecks A-Max
Marthe sjølyst m/Brakeless Absolute Extra
Kari Bakke m/Stjarneglimtens Safira

 

  Poengoversikt: Rundering: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max poeng: 290 60 300 650  
1 Henning Hysing m/Ace of Spade 275,5 60 212 547,5 CERT
2 Marthe Sjølyst m/Brakeless Absolute Extra 265,5 48 260,5 526 Godkjent
3 Gerd Hallingby m/Solsvingens Coretto 261 36 225,5 522,5 Godkjent
4 Svein Frantzen m/Blacknecks A-Max 232 48 236 516 Godkjent
5 Kari Bakke m/Stjarneglimtens Safira 232 48 233 513 Godkjent
6 Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly 174 54 237,5 465,5 Godkjent
7 Ellen Felker m/Bocopies Abby 174 54 191 419 Godkjent


I klasse B stilte følgende ekvipasjer til start: 

Ragnhild Uldal m/Hassemans Tore
Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala

  

  Poengoversikt: Rundering: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max poeng          
1 Ragnhild Uldal m/Hassemans Tore - - - BRUTT  
2 Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala - - - BRUTT  

 

23.03.13

Lørdag 23. mars ble det avholdt NBF-konkurranse i rundering på Sviland. I år igjen var det flott vær og gode forhold denne helgen. Det var 5 påmeldte i klasse A og 4 i klasse B. Dommer var Bjørnar Strand.

I klasse A var det følgende ekvipasjer som stilte til start:

Svein Frantzen m/Blacknecks A-max (Malinois)
Gerd Hallingby m/Solsvingens Coretto (Golden Retriever)
Bernt B. Hinna m/Brandfjellets Molly
Ellen J. Felker m/Bocopies Abby (Australsk Kelpie)
Henning Hysing m/Ace of Spades (Border Collie)

  

  Poengoversikt: Rundering: Felt:  Lydighet: Totalt    
  Max poeng: 290 60 300 650    
1 Henning Hysing m/Ace of Spades 290 33 266,5 589,5 CERT!  
2 Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly 261 54 257 572 Godkjent  
3 Gerd Hallingby m/Solsvingens Coretto 217,5 33 258 508,5 Godkjent  
4 Svein Frantzen m/Blacknecks A-Max 145 39 238,5 422,5 Godkjent  
5 Ellen Felker m/Bocopies Abby 159,5 54 188 401,5 Godkjent  
               

 

I klasse B stilte følgende ekvipasjer til start:

Ragnhild Uldal m/Hassemans Tore
Kari Bakke m/Stjerneglimtens Safira (Golden Retriever)
Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala (Malinois)
Marthe Sjølyst m/Brakeless Absolute Extra (Malinois)

 

  Poengoversikt: Rundering: Felt:  Lydighet: Totalt    
  Max poeng: 260 60 280 600    
1 Marthe Sjølyst m/Brakeless Absolute Extra 234 51 220,5 505,5 Opprykk  
2 Kari Bakke m/Stjerneglimtens Safira (Golden Retriever) 208 51 232,5 491,5 Opprykk  
3 Cato Sletten m/Cleopatra av Nangijala 247 51 183 581 Godkjent  
4 Ragnhild Uldal m/Hassemans Tore 208 51 219,5 478,5 Godkjent  
               
               
Tilbake   Utskriftvennlig versjon   Abonner på nyheter