Aktiviteter

mai 2018
ma ti on to fr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Flere aktiviteter

NBF-konkurranse i spor lørdag 27. oktober

Lørdag 27. oktober ble det avholdt NBF-prøve i spor på Sviland. Utrolige 27 deltakere var meldt på stevnet, 24 møtte til start; 5 i klasse A, 5 i B, 8 i C og 6 i D. Værgudene hadde bestemt seg for å gi oss et hvitt dryss dagen før stevnet, men for øvrig var været bra. Dommere var Svein Stangeland og Kari Meyer Myrland

Skrevet av Bernt Hinna den 27.10.2012

Klasse A:

I klasse A var det følgende ekvipasjer som stilte til start:

Inger Lise Almedal m/Ariens Zara
Marit Brevik m/Modesty Blaise (border collie)
Sten Skogli m/Hedeforsens Ia
Tore Hinna m/Brandfjellets Mizzie
Bernt Hinna m/Brandfjellets Molly

 

  Poengoversikt: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max poeng: 290 60 300 650  
1. Inger Lise Almedal m/ Zara 290 57 220,5 567,5 CERT!
2. Bernt Hinna m/Molly 269 45 244 558 CERT!
3. Tore Hinna m/Mizzie 269 60 218 547  
4. Sten Skogli m/Ia 80 57 243 380  
5. Marit Brevik m/Modesty Blaise 80 BRØT      

 

Klasse B:

I klasse B var det følgende ekvipasjer som stilte til start:

Odd Arvid Watne m/Embla Des Plaines De Thierache (malinois)
Liv Randi Lund m/Tunevannets Mai (border collie)
Aina Øverland m/N BCH IP BH AD SCHH3 IPO3 VPG3 Divagårdens Dexter
Siv Omholt m/Bailey (border collie)
Ellen Felker m/N UCH Bocopie's Abby (australsk kelpie)

 

  Poengoversikt: Spor: Felt: Lydighet: Totalt:  
  Max poeng: 260 60 280 600  
1. Aina Øverland m/Dexter 260 57 239 556 OPPRYKK!
2. Liv Randi Lund m/Mai 260 54 213,5 527,5 OPPRYKK!
3. Siv Omholt m/Bailey 260 57 202,5 519,5 OPPRYKK!
4. Odd Arvid Watne m/Embla 260 54 187 501  
5. Ellen Felker m/Abby 163 51 127 341  

 

Klasse C:

I klasse C var det følgende ekvipasjer som stilte til start:

Elin Søisdal Gjeruldsen m/Dailou’s Caledonia Amigo ”Spike” (border collie)
Laila E. Skjulestad m/Norpatorps Storm
Caroline Elisabeth Mauseth m/N DK UCH FINV-09 FINJV-09 NORDJV-09 NORDV-09 NV-10-11 Leading Angel's Cherish Thornapple (australian shepherd)
Gro Gitlesen m/Bocopie's Allegro (australsk kelpie)
Kari Godeset m/Vestpolen's Clarissa
Øyvind Flenstad m/Furukollen's Texas (malinois)
Ingunn H. Hognestad m/IngWirabruks Chaki (malinois)
Synne Meling Nåmdal m/Peik (border collie)

  Poengoversikt: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max poeng: 260 40 300 600  
1. Øyvind Flenstad m/Texas 239 40 296 575 OPPRYKK!
2. Caroline Elisabeth Mauseth m/Cherish Thornapple 260 I.G. 215 475 OPPRYKK!
3. Kari Godeset m/Clarissa 203 I.G. 253 456,5  
4. Gro Gitlesen m/Allegro 222 I.G. 226 448 OPPRYKK!
5. Elin Søisdal Gjeruldsen m/Spike 201 I.G. 235,5 436,5  
6. Laila E. Skjulestad m/Storm 222 I.G. 149 371  
7. Ingunn H. Hognestad m/Chaki 182 I.G. 188 370  
8. Synne Meling Nåmdal m/Peik 49 I.G. BRUTT    

 

Klasse D:

I klasse D var det følgende ekvipasjer som stilte til start:

Aina Sunde Dahl m/NORD VCH N S FIN VCH N UCH Winterbourne White Lightning (field spaniel)
Ann Helen Johannessen m/BH AD Kustmarken's Jacinta
Jan Inge Malmin m/N VCH Wiig's Pepperoni (labrador retriever)
Benita Schjelderup m/Triodames Dream Catcher (stor puddel)
Kari Strædet m/AD BH Radiant Star's Amazing Azlan (leonberger)
Sofie Tellefsen Holm m/Qstus' Aron

 

  Poengoversikt: Spor: Budføring: Lydighet: Totalt:  
  Max poeng: 70 20 230 320  
1. Jan Inge Malmin m/Pepperoni 70 20 214 304 OPPRYKK
2. Ann Helen Johannessen m/Jacinta 66,5 18 212 296,5 OPPRYKK
3. Kari Strædet m/Amazing Azlan 70 20 161 251 OPPRYKK
4. Sofie Tellefsen Holm m/Aron 59,5 12 166 237,5 OPPRYKK
5. Benita Schjelderup m/Dream Catcher 56 I.G. 176 232 OPPRYKK
6. Aina Sunde Dahl m/White Lightning 66,5 I.G. 120 186,5  

  

Tilbake   Utskriftvennlig versjon   Abonner på nyheter